Jaki metraż mieszkania wybrać?

Jednym z kryteriów wyboru mieszkania jest jego metraż. Niezwykle popularne jest twierdzenie, że kawalerka będzie idealna dla singla, mieszkanie dwupokojowe dla pary, a lokal 3 albo 4-pokojowy dla rodziny z dziećmi. Czy tak rzeczywiście jest? Dowiedz się, jakie mieszkanie dla singla będzie najlepsze i jak dopasować metraż do potrzeb większej liczby osób. Sprawdź nowe mieszkania w Poznaniu na tętniącej życiem dzielnicy Jeżyce. 

Jaki metraż mieszkania wybrać dla singla?

Kawalerka jest dobrym i popularnym wyborem dla singla. Najczęściej ma metraż 25, 30 lub 40 m². Standardowym podziałem jest salon z aneksem kuchennym, który pełni jednocześnie funkcję sypialni, ale dostępne są też mieszkania salon/sypialnia + kuchnia. Na najmniejszą kawalerkę z samym aneksem warto zdecydować się, gdy:

  • nie gotujesz lub przygotowujesz proste posiłki
  • nie masz dużej ilości mebli i rzeczy
  • dobrze czujesz się w małych przestrzeniach,
  • często podróżujesz lub spędzasz czas poza mieszkaniem

Jeśli jednak gotowanie jest Twoją pasją, lepiej wybrać większą kawalerkę z osobną kuchnią. Oczywiście kawalerka to nie jedyna propozycja dla singla. Warto zastanowić się nad mieszkaniem dwupokojowym, jeśli: 

  • pracujesz zdalnie – możesz wyodrębnić w mieszkaniu oddzielne przestrzenie do pracy i odpoczynku, 
  • lubisz gości – i możesz przyjmować ich w salonie, 
  • planujesz założyć rodzinę i myślisz perspektywicznie – większa przestrzeń na pewno będzie dobrym wyborem. 

Zobacz: mieszkania dla singli

Jakie mieszkanie dla pary?

Zastanawiasz się, jak dobrać metraż mieszkania dla pary? Współcześnie wiele par decyduje się wynająć kawalerkę ze względu na niższe koszty. Inaczej jednak podchodzi się do kupna mieszkania zamiast wynajmu: lepiej wydać więcej pieniędzy na większe mieszkanie - 2 lub 3-pokojowe. Dzięki temu zyskuje się więcej swobody i miejsca do przechowywania rzeczy. Większy metraż będzie też korzystniejszy, jeśli para myśli o dzieciach w przyszłości lub pracuje zdalnie. W takiej sytuacji jedno pomieszczenie można przeznaczyć na domowe biuro. Atrakcyjne mieszkania dla par znajdują się na osiedlu Fama Jeżyce. 

Jaka wielkość mieszkania dla rodziny?

Jaki metraż mieszkania wybrać dla rodziny – np. małżeństwa z dwójką dzieci? Lokal o wielkości 60-70 m² z wyodrębnionymi 2, 3, 4 lub nawet 5 pokojami jest jedną z propozycji. Im więcej dzieci i potrzeb (np. zaaranżowanie domowego biura lub pokoju zabaw), tym większe metraże warto wziąć pod uwagę. Dobrze jest, jeżeli mieszkania dla rodzin obejmują też balkon, taras lub ogródek – to dodatkowa przestrzeń do wypoczynku. 

Dopasuj metraż mieszkania do swojego stylu życia

O tym, jaki metraż mieszkania wybrać, decydują głównie indywidualne lub rodzinne potrzeby. Jako deweloper z Poznania oferujemy mieszkania zarówno dla singli, jak i par oraz rodzin z dziećmi. Jeśli zastanawiasz się, jak duże mieszkanie kupić, zapoznaj się z ofertą mieszkań na osiedlu Fama Jeżyce i skontaktuj się z nami. 

Przeczytaj też: