Dlaczego warto wybrać nowe mieszkanie?

Podczas zastanawiania się nad tym, czy warto kupić nowe mieszkanie, pierwsze skrzypce grają często finanse. Porównując więc nowe mieszkania i te z rynku wtórnego pod względem ceny dobrze jest więc wziąć pod uwagę koszty wykończenia lokalu bądź remontu, koszty transakcji (na przykład wynagrodzenie pośrednika nieruchomości czy opłaty za akty notarialne) oraz oczywiście – cenę samego mieszkania. Druga kluczowa kwestia to otoczenie -– wpływa ono na komfort codziennego życia. Łatwe parkowanie samochodu w hali garażowej czy możliwość zrobienia zakupów w lokalnym sklepie spożywczym to spora wygoda, dzięki której zaoszczędzisz czas, który z kolei przeznaczyć będziesz mógł na przyjemności. Sprawdź pozostałe odpowiedzi na pytanie, dlaczego lepiej kupić nowe mieszkanie

Wszystko urządzone po swojemu

Nowe inwestycje mieszkaniowe dają najwięcej możliwości aranżacyjnych. Jeśli decydujesz się na mieszkanie w stanie deweloperskim, to otrzymujesz lokal przygotowany do samodzielnego wykończenia. Nie musisz planować np. zrywania kafelków czy tapety, a nawet podłóg. Mieszkanie ma otynkowane ściany, wylewkę betonową na posadzce i podłączone sieci wodno-kanalizacyjne czy elektryczne. Możesz też wybrać mieszkania pod klucz w Poznaniu i po prostu przeprowadzić się do urządzonego od podstaw azylu – oczywiście zgodnego z Twoimi oczekiwaniami. 

Nowoczesne i przyjazne otoczenie

Mieszkania od dewelopera to lokale w nowo wybudowanych obiektach. Powstają one w nowoczesnych dzielnicach z przyjazną infrastrukturą. Deweloperzy przy planowaniu inwestycji uwzględniają dostęp do punktów handlowo-usługowych, parków, placów zabaw dla dzieci, miejsc rozrywki czy przystanków komunikacji miejskiej w pobliżu. Przygotowują też parkingi podziemne dla lokatorów, komórki lokatorskie, rowerownie. Przy projekcie Fama Jeżyce zastosowano koncepcję 15-minutowego miasta, według której najważniejsze potrzeby można zrealizować w ciągu 15-minutowego spaceru. Piekarnia, apteka, przystanek tramwajowy, poczta i inne obiekty zlokalizowane są w pobliżu osiedla.

Duży wybór mieszkań 

Czy warto kupić nowe mieszkanie od dewelopera? Tak, bo kiedy startuje inwestycja, wszystkie lokale w budynku są dostępne. Możesz kupić mieszkanie na wybranym piętrze, o wymarzonym metrażu z najbardziej funkcjonalnym układem. Poza tym deweloper przygotuje dla Ciebie rzut mieszkania przedstawiający rozkład pomieszczeń i wyposażenie. To ułatwi Ci wyobrażenie sobie przyszłej przestrzeni i jej aranżacji.

Drożej? Niekoniecznie!

Mieszkania z rynku pierwotnego w Poznaniu i innych dużych miastach są droższe, jeśli weźmie się pod uwagę cenę za metr kwadratowy. Nowy właściciel mieszkania z rynku wtórnego musi jednak uiścić podatek od czynności cywilno-prawnych i przeprowadzić remont. Często do listy kosztów dochodzi ponadto opłata dla biura pośrednictwa nieruchomościami, odpowiedzialnego za sprzedaż. Ostatecznie więc może okazać się, że zapłaci więcej niż w przypadku kupna nowego lokalu. Do kosztów remontu warto też doliczyć poświęcony czas: skuwanie płytek, wymiana mebli i sprzątanie po remoncie to wielodobowe przedsięwzięcie. Warto więc w każdym przypadku dokładnie przeliczyć, czy na pewno nowe mieszkanie wiąże się z większymi kosztami – nie decyduje o tym jedynie cena podana przez dewelopera.

Nowy start

Na koniec to, co większość nowych właścicieli mieszkań lubi najbardziej: nowy start! Kiedy wprowadzasz się do nowego mieszkania, urządzonego zgodnie z Twoim gustem i marzeniami, zaczynasz nowe życie. To poczucie świeżości daje spełnienie i doskonałe samopoczucie. Historia Twojego mieszkania zaczyna się wraz z momentem, kiedy stawiasz w nim pierwsze kroki. 

Zakup nowego mieszkania to dobra decyzja 

Dla tych, którzy dysponują odpowiednim budżetem, chcą zaoszczędzić czas i rozpocząć nowy rozdział życia, nowe mieszkania w Poznaniu, to dobry pomysł. W nowoczesnych budynkach z przyjazną infrastrukturą można zbudować swój prawdziwy azyl. Jako deweloper z Poznania polecamy zapoznanie się z inwestycją Fama Jeżyce – blisko centrum tętniącego życiem miasta, ale jednocześnie w oddaleniu od jego zgiełku.

Przeczytaj też: