Logo Fama

Czy warto kupić mieszkanie od dewelopera?

Zastanawiasz się, czy warto kupić mieszkanie deweloperskie? Rozważasz, który z rynków: pierwotny czy wtórny, ma więcej zalet? Naszym zdaniem nowe mieszkania w stanie deweloperskim to najlepszy wybór. Przeczytaj i dowiedz się dlaczego! 

Bogata oferta mieszkań – rynek pierwotny

Oferta mieszkań od dewelopera jest szeroka i odpowiada na przeróżne potrzeby. Możesz kupić kawalerkę albo mieszkanie 2, 3, 4 lub nawet 5-pokojowe. Wybierasz spośród lokali o różnym metrażu, z dostępem do balkonu, tarasu lub własnego ogródka. Bogata oferta daje więcej możliwości wyboru. Zakup mieszkania od dewelopera jest więc najlepszą drogą do stworzenia własnego azylu – dopasowanego do indywidualnych oczekiwań. 

Jesteś pierwszym właścicielem! 

Kiedy kupujesz mieszkanie deweloperskie, nabywasz lokal, którego historia rozpoczyna się wraz z Tobą. Jesteś pierwszym właścicielem i możesz urządzić mieszkanie zgodnie ze swoimi preferencjami! Czy to nie brzmi jak spełnienie marzeń? Możesz zaaranżować wnętrze według ulubionego stylu. Decydujesz również o tym, czy więcej miejsca poświęcisz na część wypoczynkową, czy roboczą – wybierzesz np. salon z kuchnią lub postawisz na aneks kuchenny. 

Wykończenie pod klucz – oferta tylko na rynku pierwotnym 

Nieruchomość z rynku pierwotnego ma też inne zalety. Jest nią np. wykończenie pod klucz. To usługa przygotowania mieszkania do takiego stanu, który umożliwia przeprowadzkę i rozpoczęcie nowego rozdziału życia. Kupno mieszkania od dewelopera z opcją wykończenia pod klucz daje gwarancję tego, że mieszkanie będzie gotowe na czas, bez przekroczenia określonego budżetu. Nie masz takiej pewności w przypadku samodzielnego wykańczania mieszkania.

Wystarczy:

  • spotkać się z projektantem, 
  • wybrać pakiet, podpisać umowę i uregulować płatność, 
  • odebrać gotowe mieszkanie zgodnie z umówionym terminem. 

W przypadku biur projektowych, z którymi współpracuje Monday Development, do wyboru masz wysokiej jakości materiały produkcji hiszpańskiej, włoskiej i polskiej. Architekt będzie nadzorował wykonawstwo, a Ty nie musisz się o nic martwić. 

Nowoczesne osiedle i przyjazna infrastruktura 

Mieszkania deweloperskie budowane są z wykorzystaniem najnowszych rozwiązań z zakresu budownictwa – technologicznych i ekologicznych. Powstają w przemyślanych lokalizacjach – takich, w których panuje spokój, ale jednocześnie lokatorzy mają łatwy dostęp do punktów handlowych, usługowych, rozrywkowych i wielu innych. Nawet jeśli nie masz samochodu, przystanki komunikacji miejskiej znajdują się w pobliżu osiedla. Przekonaj się, że dojazd do innej części miasta nie musi być problemem. Oferty deweloperskie nieruchomości na obrzeżach uwzględniają również to, że będziesz bywać w centrum miasta.

Bliskość istotnych punktów usługowych, komunikacyjnych czy miejsc rozrywki zapewniają szczególnie osiedla projektowane według francuskiej koncepcji 15-minutowego miasta. Według niej mieszkańcy powinni mieć punkty zaspokajające podstawowe potrzeby (np. piekarnie, aptekę, szkołę i kawiarnię) w zasięgu 15-minutowego spaceru. Przykładem takiego projektu jest osiedle Fama Jeżyce. Sprawdź mieszkania Poznań oferowane w ramach tego przedsięwzięcia. 

Mieszkanie deweloperskie wymaga umowy notarialnej

Zalety mieszkania deweloperskiego nie kończą się na ich standardzie czy lokalizacji. Plusy mieszkania od dewelopera to też pewność, że kupujesz lokal o jednoznacznym i uporządkowanym statusie prawnym. Z deweloperem krok po kroku przejdziesz bezpiecznie przez proces zakupu i stawania się właścicielem lokalu. Sytuacje takie jak np. roszczenia poprzednich właścicieli czy niezgodności w księdze wieczystej nie będą miały miejsca. Oczywiście wcześniej należy upewnić się, że firma deweloperska jest uczciwa – np. przez sprawdzenie informacji w Krajowym Rejestrze Sądowym i zapoznanie się z zakończonymi inwestycjami. 

Przejdź do: deweloper Poznań 

Warto wybrać inwestycje deweloperskie – podsumowanie

Jeśli szukasz mieszkania, które będzie spełnieniem Twoich oczekiwań, postaw na kupno mieszkania z rynku pierwotnego. Nowe inwestycje deweloperskie powstają w ciekawych lokalizacjach, w których "wszędzie jest blisko". Pierwotny rynek nieruchomości to dużo więcej ofert niż rynek wtórny, a dodatkowo masz opcję wyboru wykończenia mieszkania pod klucz. Mieszkania deweloperskie gwarantują również bezpieczeństwo prawne. Wszystkie te kryteria spełnia m.in. inwestycja Fama Jeżyce – zobacz mieszkania od dewelopera Poznań.

Przeczytaj też: