Kupno mieszkania bez wkładu własnego

Kupno mieszkania bez wkładu własnego w 2023 roku jest możliwe. Polacy i obcokrajowcy, którzy posiadają zdolność kredytową, mogą skorzystać ze wsparcia państwa i specjalnego programu. Na zakup domu lub mieszkania z rynku wtórnego albo pierwotnego wystarczy zaciągnąć kredyt hipoteczny. Nie ma jednak konieczności ponoszenia wkładu własnego. Program obejmuje także zakup działki oraz budowę od podstaw, rozbudowę lub dokończenie budowy domu. Jakie warunki trzeba spełnić, aby skorzystać z tzw. rodzinnego kredytu mieszkaniowego? Odpowiadamy!

Program Mieszkanie bez wkładu własnego – dla kogo?

Program ma na celu umożliwienie zakupu mieszkania, domu lub działki tym, którzy do tej pory nie mogli sobie na to pozwolić ze względu na wysoki wkład własny. Mogą z niego skorzystać:

  • single, 
  • małżeństwa,
  • pary w związku nieformalnym, które wychowują min. 1 wspólne dziecko.

Propozycja skierowana jest do Polaków i obcokrajowców z zagranicznym obywatelstwem, którzy jednak mieszkają w Polsce i prowadzą tu gospodarstwo domowe. Jeśli np. od dłuższego czasu przeglądasz oferty mieszkania Poznań, ale do tej pory wkład własny uniemożliwiał Ci zakup, warto zapoznać się z warunkami gwarancji ze strony państwa. Program Mieszkanie bez wkładu własnego może ułatwić i sfinansować nawet mieszkania pod klucz Poznań!

Warunki skorzystania z gwarancji państwa 

Oprócz kwestii dotyczących obywatelstwa i statusu cywilnego trzeba wziąć pod uwagę także inne wymagania programu. Są nimi: 

  • brak prawa własności mieszkania lub domu jednorodzinnego – rodzinny kredyt mieszkaniowy przeznaczony jest na zakup pierwszej nieruchomości,
  • brak sytuacji zbycia prawa własności na drodze darowizny dla osoby z I lub II grupy podatkowej w ciągu ostatnich 5 lat od momentu ubiegania się o kredyt, 
  • cena kupowanej nieruchomości musi mieścić się w przedziale określonym w ustawie programowej. Niezbędnym dokumentem jest tutaj Zestawienie limitów cen lokali mieszkalnych
    i całkowitych kosztów nabycia spółdzielczego prawa w przeliczeniu na 1 m2 powierzchni użytkowej w 1 kwartale 2023 r.
    , które obowiązuje od 1 marca 2023 r.

Warto również wiedzieć, że kredyt hipoteczny może być udzielony przez bank, który bierze udział w rządowym programie. Nie musisz więc specjalnie jechać do Banku Gospodarstwa Krajowego, aby skorzystać z gwarancji. Listę banków wspierających program znajdziesz na stronie BGK. Jest ona na bieżąco aktualizowana, ponieważ coraz więcej banków decyduje się dołączyć do inicjatywy rządu. 

Mieszkanie na Fama Jeżyce bez wkładu własnego 

Chcesz mieszkać w swoim mieszkaniu i mieć komfort w codziennym życiu? Wykorzystaj kredyt hipoteczny bez wkładu własnego 2023 na zakup lokalu w jednej z najbardziej atrakcyjnych dzielnic Poznania. Osiedle Fama Jeżyce to właśnie takie miejsce – nowoczesne, bezpieczne, z przyjazną i rozbudowaną infrastrukturą. Jako deweloper Poznań zachęcamy do zapoznania się z ofertą mieszkań na osiedlu zaprojektowanym według koncepcji 15-minutowego miasta. Oznacza to, że każdy punkt związany z realizacją podstawowych potrzeb – np. apteka, sklep spożywczy lub przystanek komunikacji miejskiej – zlokalizowany jest w odległości 15-minutowego spaceru. Sprawdź dostępne kawalerki i mieszkania 2,3 oraz 4-pokojowe. Weź rodzinny kredyt mieszkaniowy i spełniaj marzenia o własnym azylu!

Przeczytaj też: