III etap Famy Jeżyce zrealizowany już w 60 procentach!

Mija 16. miesiąc budowy III etapu osiedla Fama Jeżyce. Stan zaawansowania realizacji inwestycji wynosi około 60 procent.

Trzeci etap realizacji inwestycji zakłada budowę dwóch budynków mieszkalnych wielorodzinnych o wysokości 8 kondygnacji nadziemnych, w których znajdzie się łącznie 369 lokali mieszkalnych, 12 lokali usługowych oraz 374 miejsca garażowe. Ukończenie inwestycji planowane jest na II kwartał 2024 roku. 

Co zostało zrealizowane?

Zakończono prace związane z realizacją konstrukcji obiektów, teraz kontynuowane są roboty murowe i tynkarskie w budynkach: E2, oraz F. Tutaj rozpoczęto również montaż okien i parapetów, wykonywana jest hydroizolacja dachu oraz hydroizolacja stropu nad garażem. Montowane są również windy, a ponadto wykonywane są prace elewacyjne od strony południowej i zachodniej.

Wszystkie prace idą zgodnie z harmonogramem i na ten moment stan zaawansowania realizacji inwestycji wynosi około 60 proc.

W najbliższych tygodniach wykonywany będzie montaż balustrad, a także wewnętrznych drzwi i zewnętrznych schodów stalowych w budynku E1. Kolejne zadania to prace elewacyjne od strony północnej i wschodniej na budynku E1 oraz od strony północnej na budynku E2 a ponadto wykonanie posadzek w budynkach: E2 i F.

Oprócz budynków mieszkalnych przestrzeń inwestycji wypełnią nowe drogi, skwery, atrakcyjny plac oraz deptak z miejscem do wypoczynku i rekreacji. Na terenie osiedla powstanie także wiele udogodnień, takich jak przestronna rowerownia, samoobsługowy serwis naprawy rowerów, czy miejsce do ładowania samochodów elektrycznych. W pobliżu zrealizowany zostanie także nowy park miejski.

 

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego materiału, przygotowanego przez Generalnego Wykonawcę inwestycji: Unibep SA, w którym zobaczyć możemy teren budowy III etapu Famy Jeżyce.