Co działo się w sierpniu na Famie Jeżyce?

Zapraszamy do zapoznania się z postępami budowy minionego miesiąca, które zaszły na terenie III etapu inwestycji Fama Jeżyce. Generalnym Wykonawcą obecnie realizowanych działań jest Unibep S.A.

BUDYNEK F: 
Na stropie zrealizowanego już, dwukondygnacyjnego parkingu podziemnego prowadzone są obecnie roboty ziemne zagospodarowania terenu, gdzie prócz pięknej zieleni zaprojektowano również strefę rekreacji z przeznaczonymi do odpoczynku leżakami. Przygotowano tu również tak zwany mockup elewacji, który daje podgląd na jej docelowy wygląd. Elewacja realizowana jest w systemie tzw. „lekkiej mokrej” i na tej podstawie wykonywany jest również kolejny front robót elewacyjnych. Warto nadmienić, że w sierpniu zostały zakończone wszystkie roboty murarskie w każdym z budynków III etapu inwestycji. 

BUDYNEK E2:
Budynek E2 wyróżnia się elewacją nawiązującą do industrialnego charakteru poprzemysłowej hali, po dawnych zakładach Wiepofamy, znajdującej się nieopodal realizowanego, III etapu inwestycji. Parter budynku komponuje się ze ślusarką aluminiową, a na wyższych kondygnacjach z elementami klinkieru oraz zaokrąglonymi balkonami, które dopełniają charakteru tego.. Oprócz robót zewnętrznych, realizowane są tu roboty tynkarskie, posadzkarskie, instalacji sanitarnych oraz elektrycznych. Roboty dekarskie na dachu budynku wciąż trwają. 

BUDYNEK E1: 
Budynek E1, który wyróżnia się podwyższonym standardem wykończenia, również zyskuje swoją elewacje w  kompozycji klinkieru i płyt włókno-cementowych w kolorze ciemnoszarym. Wewnątrz prowadzone są roboty płytkarskie do piątej kondygnacji. Zakończone zostały roboty tynkarskie, a roboty posadzkarskie są na etapie ukończenia. 

Podsumowując, okres wakacyjny na budowie Fama Jeżyce został dobrze wykorzystany. Zakończono pracochłonne roboty murarskie i tym samym otworzono nowy front robót elewacyjnych, jak i prac związanych z zagospodarowaniem terenu.