Rodzinny weekend na Jeżycach!

Nie od dziś wiadomo, że wybór swojego wymarzonego M. to niemałe wyzwanie. Decydując się na zakup własnego mieszkania bierzemy pod uwagę jego metraż, standard wykonania czy atrakcyjną lokalizację. Rozwinięta infrastruktura komunikacyjna, usługowa, handlowa czy ośrodki kultury i sportu pozwalające na realizację swoich pasji w obrębie miejsca zamieszkania, to kluczowe elementy decydujące o tym, gdzie postanawiamy pozostać na dłużej. 

Osiedle Fama Jeżyce zaprojektowaliśmy właśnie w taki sposób, by każdy kto je odwiedzi, nie chciał go opuszczać. Codzienne potrzeby mieszkańców uznaliśmy za punkt wyjścia dla planowania przestrzeni mieszkalnej oraz części wspólnych, zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych. 

Inwestycja znajduje się w samym centrum jednej z najpiękniejszych poznańskich dzielnic. Jeżyce to oryginalne koncepty gastronomiczne, nietypowe wydarzenia kulturalne oraz istotna część poznańskiej sztuki ulicznej. Dzielnica od lat słynie ze swoich piersiach murali. 

Oryginalnie zaaranżowane dziedzińce czy place zabaw zachęcają do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu, a rozstawione na terenie inwestycji elementy rekreacyjne pozwalają na pielęgnowanie sąsiedzkich relacji. Powstaje tutaj też sporo lokali usługowych, które będą elementem urozmaicającym czas wolny mieszkańców. 

Jeżeli szukasz pomysłów, zachęcamy do wybrania się na spacer po Jeżycach. Oto nasza propozycja! Zacznij od pysznego śniadania, odwiedź Park Adama Wodziczki i pobliski Park Linowy. To co? Wybierzesz się razem z nami? 

 

1

 

  • Nic tak nie stawia na nogi jak pyszne śniadanie. Miejsc oferujących najważniejszy posiłek dnia jest wiele: w tym tygodniu proponujemy wybrać się do Better Cafe. Masz ochotę na coś klasycznego? To idealna pora aby skosztować wyśmienitej owsianki ze starannie wyselekcjonowanymi owocami leśnymi z miodem lub syropem z agawy. Owsianki nie są dla Ciebie? To może czas na poranną sałatkę z burakiem i kozim serem, albo wytrawny gofr norweski z wędzonym łososiem i szpinakiem? Na słodko czy na słono, nieważne co wybierzesz będzie wybornie!
  • Po takim śniadaniu warto się trochę poruszać, dlatego zachęcamy to rodzinnej przejażdżki hulajnogami po Parku Adama Wodziczki. Jazda aleją w towarzystwie klonów srebrzystych, a także lip, dębów czy topoli czarnych to magiczna podróż w otoczeniu natury. Przemieszczając się wzdłuż dopływu Warty, Bogdanki, macie szansę spotkać różnorodną roślinność jak kielisznik zaroślowy czy trybule leśną, a także wsłuchać się w śpiew ptaków, które tak chętnie odwiedzają tę część Poznania. 
  • Czas udać się w podróż… do Tybetu! Proponujemy odwiedzić restaurację Tashimomo, słynącą ze wspaniałych potraw tybetańskich. Znajdziecie tu tradycyjne pierogi momo – z mięsem lub w wersji dla wegetarian, pyzy tingmo podawane w towarzystwie soczystych warzyw czy Nyoe-kyo day, czyli biały i czerwony ryż z warzywami, jajkiem lub mięsem. Brzmi pysznie, prawda? 
  • Dla spragnionych wrażeń proponujemy park linowy, który znajduje się na terenie Starego Zoo. Wizyta w tym miejscu to nie tylko okazja do zacieśniania więzi rodzinnych i doskonalenia umiejętności pracy w grupie. Pokonując trasy w parku linowym ćwiczymy swoją koordynację ruchową oraz oswajamy się z wysokością. Na tych, którzy nie są fanami pokonywania przeszkód między pniami drzew, czekają między innymi alpaki, lemury czy małpy, oraz quady, na których przejażdżka również będzie niezapomnianym przeżyciem. 

Pomysłów na rodzinny weekend na Jeżycach jest sporo. Między innymi dlatego osiedle Fama Jeżyce to miejsce, w którym rodzice zarówno z młodszymi, jak i starszymi dziećmi, będą czuli się tu komfortowo. Placówki edukacyjne, usługowe, restauracje, kawiarnie, kino, teatry – na Jeżycach wszystko jest pod ręką. Nie ma tu czasu na nudę!