Logo Fama

Portale społecznościowe
Portale społecznościowe
Portale społecznościowe

Ruszyła budowa I etapu osiedla

Z radością informujemy o rozpoczęciu budowy osiedla Fama Jeżyce :)

Plac budowy przekazany został Generalnemu Wykonawcy - firmie Unibep, jednej z największych firm budowlanych w Polsce. Obecnie ruszyły prace przy realizacji pierwszego etapu inwestycji. Przekazanie kluczy do mieszkań przewidziane jest pod koniec 2021 roku. 


Tak duży obszar w początkowej fazie realizacji inwestycji wymagał uporządkowania. Dziś mamy przygotowany teren pod pierwszy etap osiedla, gdzie rozpoczęły się już prace ziemne. Następnie wykonamy płytę fundamentową i pozostałą cześć garażu – mówi Michał Idziakowski, Dyrektor Projektu Fama Jeżyce w Monday Development. - Za niecałe 18 miesięcy będziemy mogli przekazać klucze do mieszkań w pierwszym etapie osiedla – dodaje. 


W ramach pierwszego etapu Famy Jeżyce powstaną dwa budynki, w których łącznie znajdzie się 251 mieszkań. Większy z nich oplatał będzie dziedziniec, a po sąsiedzku powstanie mniejszy - bardziej kameralny i o podwyższonym standardzie. Klienci mogą wybierać spośród dużej różnorodności układów lokali: od  kawalerek po przestronne 5-pokojowe mieszkania. W części parterowej zaplanowano przestrzeń pod działalność handlowo-usługową. Na terenie inwestycji powstanie także wiele udogodnień, takich jak przestronna rowerownia, samoobsługowy serwis naprawy jednośladów, czy miejsce do ładowania samochodów elektrycznych.
Warto dodać, że w ramach całego projektu powstanie nowa infrastruktura drogowa, a już w ramach pierwszego etapu inwestycji osiedle uzyska połączenie z ulicą Kościelną, która będzie obsługiwać wjazd na teren osiedla. To właśnie w północnej części działki, najbliżej ulicy Kościelnej, rozpoczęła się budowa osiedla Fama Jeżyce. Władze Poznania w bezpośrednim sąsiedztwie osiedla planują również realizację nowego miejskiego parku, który dodatkowo wzbogaci już istniejącą piękną, sołacką zieleń.