Logo Fama

Portale społecznościowe
Portale społecznościowe
Portale społecznościowe

Otrzymaliśmy prawomocne pozwolenie na budowę osiedla Fama Jeżyce. Oznacza to, że już wkrótce rozpocznie się realizacja tej jednej z największych i ciekawszych inwestycji na poznańskich Jeżycach. W ramach pierwszego etapu powstaną dwa budynki a w nich 251 mieszkań oraz lokale usługowe.

 

Osiedle Fama Jeżyce to najnowszy projekt poznańskiego dewelopera Monday Development, należącego do grupy Unidevelopment. Powstanie na terenach dawnych zakładów Wiepofama, w samym sercu Jeżyc. Cała inwestycja liczyć będzie ponad 2 tys. mieszkań. Tak duże przedsięwzięcie wymagało od inwestora holistycznego podejścia do projektowanej przestrzeni. Prezentowany pierwszy etap jest zatem zapowiedzią spójnej urbanistycznie wizji całego osiedla. Aktualnie w ramach realizacji inwestycji prowadzone są już prace ziemne. – Równolegle z przygotowaniem do budowy Famy Jeżyce rozpoczęliśmy proces rezerwacji mieszkań. Zainteresowanie inwestycją jest ogromne.– mówi Iwona Chmielewska, Dyrektor Sprzedaży  Monday Development. – Klienci doceniają zarówno świetną lokalizację, jak i utrzymaną w duchu Jeżyc architekturę całej inwestycji. Nie bez znaczenia jest też szybki termin realizacji, bowiem mieszkania z pierwszego etapu będą gotowe do odbioru w drugiej połowie przyszłego roku. – dodaje. W ramach całego projektu powstanie infrastruktura drogowa, w tym nowa ulica Nad Seganką, której fragment łączący się z ulicą Kościelną obsługiwać będzie wjazd na teren osiedla. To właśnie w północnej części działki, najbliżej ulicy Kościelnej, rozpocznie się budowa osiedla Fama Jeżyce.

W pierwszym etapie powstanie 251 mieszkań w podziale między dwa budynki: większy oplatający dziedziniec i kameralny o podwyższonym standardzie wykończenia. Klienci mogą wybierać w dużej różnorodności układów lokali: od kompaktowych kawalerek po przestronne 5-pokojowe mieszkania. W części parterowej zaplanowano przestrzeń pod działalność handlowo-usługową. Na terenie inwestycji powstanie kolorowy plac zabaw, miejsce do wypoczynku, a także wiele udogodnień, w tym przestronna rowerownia, samoobsługowy serwis naprawy jednośladów, czy miejsce do ładowania samochodów elektrycznych.

Fama Jeżyce to niezwykły projekt, który włączy do przestrzeni publicznej do niedawna niedostępne mieszkańcom dzielnicy tereny. Co istotne, cała architektura nowego osiedla będzie spójna charakterem z najlepszymi przykładami jeżyckiego budownictwa okresu międzywojnia. W centralnej części osiedla inwestor przewidział ciekawie zaprojektowany plac, który współgrać ma z niepowtarzalnym klimatem dzielnicy. Warto też dodać, że władze Poznania w bezpośrednim sąsiedztwie osiedla planują realizację parku, a także placu miejskiego, który zwieńczy deptak projektowany przez dewelopera wzdłuż całej inwestycji.

 

Projekt Monday Development doskonale wpisuje się w koncepcję budowy "Nowych Jeżyc", stanowiącej wizję władz miejskich, co do rewitalizacji tej poprzemysłowej części dzielnicy. Samo osiedle Fama Jeżyce w swym założeniu ma zaś stanowić interesujące dopełnienie zachodzących w tej części miasta przemian. Już dziś bowiem Jeżyce słyną z nietypowych wydarzeń kulturalnych i oryginalnych konceptów gastronomicznych, urastając do rangi kulturalno-gastronomicznego zagłębia Poznania.