Logo Fama

Mieszkania na osiedlu Fama Jeżyce trafiają w ręce właścicieli

Zakończyliśmy budowę pierwszego etapu osiedla Fama Jeżyce. Na byłych terenach zakładów produkcyjnych Wiepofama, istniejących tu przez ponad 100 lat, pierwszy etap nowopowstającego osiedla uzyskał pozwolenie na użytkowanie. Trwa przekazywanie mieszkań właścicielom.

Nowi mieszkańcy Jeżyc
Część mieszkań już zostało odebranych przez właścicieli. Teren dotąd dla poznaniaków niedostępny zaczyna tętnić życiem: rozpoczynają się remonty, rodzą się sąsiedzkie relacje.

W pierwszym etapie przekazujemy w ręce mieszkańców 251 mieszkań o wielkości od 30 do 117 m2, znajdujących się w dwóch budynkach. Pierwszy z nich, zdecydowanie większy, niejako oplata dziedziniec, a jego uzupełnieniem jest kameralny budynek o podwyższonym standardzie.

Podczas projektowania osiedla skupiono się na zachowaniu jego integralności z pozostałą częścią dzielnicy, oraz spójności z istniejącym charakterem jeżyckiej zabudowy.

Atrakcyjna lokalizacja
Okolica inwestycji sprzyja wypoczynkowi i rekreacji na świeżym powietrzu. W bliskim sąsiedztwie znajdziemy parki Sołacki oraz park Adama Wodziczki, które znajdują się zaledwie 10 minut od inwestycji. Ponadto tuż przy osiedlu władze miasta planują realizację parku, a także placu miejskiego. Ale Jeżyce to nie tylko bliski kontakt z naturą – to również istotny punkt na kulturalno-gastronomicznej mapie Poznania. Liczne kawiarnie, cukiernie, kino i teatry z pewnością umilą spędzanie wolnego czasu, jednocześnie dostarczając mieszkańcom rozrywki.

Mocną stroną osiedla jest także dobra komunikacja. Fama Jeżyce uzyskała połączenie z ulicą Kościelną, która obsługuje jednocześnie wjazd na teren zabudowy.
Z osiedla łatwo i szybko będzie można trafić także na ulicę Dąbrowskiego, dzięki której sprawnie dostaniemy się do centrum miasta korzystając z komunikacji miejskiej bądź na piechotę.

Wszystkim tym, którzy już odebrali klucze do swoich mieszkań, jak i tym, którzy otrzymają je niebawem, życzymy wiele radości i pozytywnych doświadczeń!